Επίσκεψη του Οικουμενικού Πατριάρχη

κ.κ. ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ

στην Ελασσόνα 18/9 - 21/9

Στα πλαίσια της επισκέψεως του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου στην Ελασσόνα, την Παρασκευή 18/9 5:00 μ.μ. το πρόγραμμα περιλαμβάνει προσκύνημα στην Ι.Μ. Αγίας Τριάδος Λιβαδίου.

Στη συνέχεια επίσκεψη στο Λιβάδι (έδρα Επισκοπής Πέτρας, γενέτειρα λογίου Ηγουμένου Ανθίμου Ολυμπιώτου) και Δέηση στον Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου. Προσφώνησις υπό του Δημάρχου Λιβαδίου κ. Γαλάνη Γέωργιου. Χαιρετισμός Α.Θ.Π.

Ο Δήμαρχος Λιβαδίου καλεί όλους τους Δημότες σε παλλαϊκή συγκέντρωση την Παρασκευή 18/9 -5:30 μ.μ. στον Μητροπολιτικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, προκειμένου να υποδεχθούμε όλοι μαζί τον Οικουμενικό Πατριάρχη.