8/1/09: Την πρωτοχρονιά, μετά τη Θεία Λειτουργία, στο Δημαρχείο κόπηκε η καθιερωμένη πίτα, παρουσία Δημάρχου, Δημοτικών Συμβούλων, εκπρόσωπων Φορέων και Δημοτών.

Στην κοπή της πίτας, την εμφάνισή τους έκαναν τα "μπαμπαλιούρια" που γυρίζανε σε όλο το χωριό.

Στη συνέχεια το βράδυ της πρωτοχρονιάς ακολούθησε ο καθιερωμένος ετήσιος χορός του Εξωραϊστικού Συλλόγου που γίνεται κάθε πρωτοχρονιά. Πραγματοποιήθηκε παρουσία πλήθους κόσμου και ανταλλάχθηκαν ευχές μεταξύ του Προέδρου Εξ. Συλλόγου και του Δημάρχου. Ακολούθησε ξεφάντωμα έως το πρωί.

Η Θεατρική Ομάδα του Εξωραϊστικού Συλλόγου, παρουσίασε σε επανάληψη το θεατρικό έργο "Ο Γάμος"  που το καλοκαίρι σημείωσε πολύ μεγάλη επιτυχία.

Συγχαρητήρια αξίζουν στα παιδιά του Εξωραϊστικού Συλλόγου για την θεατρική παράσταση που οργανώσανε, μέσα στην καρδιά του χειμώνα.

Την Κυριακή 4 Ιανουαρίου, σε ειδική συνεδρίαση έγιναν οι προβλεπόμενες από τον Κώδικα Δήμων και Κοινοτήτων εκλογές, για εκλογή νέου Προεδρείου Δ.Σ. και μελών Δημαρχιακής Επιτροπής.

Τα αποτελέσματα αυτών είναι:

Πρόεδρος Δ.Σ.: Καψάλης Ευάγγελος, ο οποίος είναι και Πρόεδρος του Κτηνοτροφικού Συλλόγου Λιβαδίου.

Αντιπρόεδρος: Μπατζογιάννης Αθανάσιος

Γραμματέας: Τζημαγιώργης Ευάγγελος

Τα μέλη που εκλέχθηκαν στη Δημαρχιακή Επιτροπή είναι:

Τακτικά μέλη:

Στερνάκας Δημήτριος

Αντωνίου Αναστάσιος

Ντάμπος Κων/νος

Μπίσμπας Αντώνιος

Αναπληρωματικά μέλη:

Καρανίκας Θεμιστοκλής

Γκόγκος Γεώργιος

Τζημαγιώργης Ευάγγελος

Γκούμας Ιωάννης

Για τη νέα χρονιά, με την υπ' αριθμ. 1/2009 απόφαση του Δημάρχου, ορίσθηκαν δύο Αντιδήμαρχοι, ο Στερνάκας Δημήτριος και Αντωνίου Αναστάσιος.