Ασφαλτόστρωση δρόμου Λιβάδι - Σαραντάπορο

Μετά την υπογραφή της σύμβασης του έργου "Ασφαλτόστρωση δρόμου Λιβάδι - Σαραντάπορο" από τον Νομάρχη Λάρισας κ. Λουκά Κατσαρό, ήδη εγκαταστάθηκε ο εργολάβος και άρχισαν οι εργασίες.

Η αρχή έγινε και προβλέπεται να ασφαλτοστρωθεί με αυτήν την εργολαβία δρόμος μήκους περίπου 2000 μέτρων.

Με συντονισμένες ενέργειες του Δήμου, του Επαρχείου, της Νομαρχίας και της Περιφέρειας που ήδη άρχισαν, γίνεται προσπάθεια για νέα χρηματοδότηση από το πρόγραμμα "ΠΙΝΔΟΣ" αλλά και από το "ΕΣΠΑ" ή άλλο πρόγραμμα.

Είναι ένα έργο μεγάλο, που μπορεί να βγάλει το Λιβάδι από την απομόνωση και να ανακουφίσει τους γεωργοκτηνοτρόφους στις καθημερινές μετακινήσεις των ιδίων αλλά και των γεωργοκτηνοτροφικών προϊόντων.