Πανηγύρι Δολίχης

Το απόγευμα της Τετάρτης 5 Αυγούστου τελέσθηκε ο Εσπερινός στον Ι.Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος και η βροχή που έπεσε στη συνέχεια ματαίωσε το γλέντι που θα γινόταν στην πλατεία.

Την Πέμπτη 6 Αυγούστου τελέσθηκε η πανηγυρική Θεία Λειτουργία και το βράδυ ο κόσμος που παρευρέθηκε γλέντησε με δημοτική και λαϊκή μουσική.

Με την έναρξη βραβεύτηκε ο παλαιστής Λιόλιος Γιάννης του Κων/νου και ο παλαιστής Θεοδωράκης Χρήστος του Αθανάσιου που έχουν διακριθεί στην Ελληνορωμαϊκή και Ελεύθερη πάλη αντίστοιχα. Τον πρώτο βράβευσε ο Δήμαρχος Λιβαδίου κ. Γαλάνης Γεώργιος και τον δεύτερο ο Αντιπρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Δολίχης κ. Τσακνάκης Αθανάσιος.