Πανηγύρι Προφήτη Ηλία

Τη Δευτέρα 20 Ιουλίου ο χώρος του Προφήτη Ηλία κατακλύσθηκε από το πλήθος επισκεπτών που παρευρέθηκε για τις εκδηλώσεις.

Με το πέρας της πανηγυρικής Θείας Λειτουργίας στον Προφήτη Ηλία, την εμφάνιση του έκανε το χορευτικό συγκρότημα του Εξωραϊστικού Συλλόγου Λιβαδίου συνοδεία με τα "Λιβαδιώτικα Κλαρίνα".

Τα "Λιβαδιώτικα Κλαρίνα" στη συνέχεια μεταφέρθηκαν στην πλατεία κάτω από τον πλάτανο όπου το γλέντι κράτησε μέχρι αργά το απόγευμα. Το ίδιο είχε συμβεί και την Κυριακή 19/7  με μουσική και χορό κάτω από τον Πλάτανο, προετοιμάζοντας το πανηγύρι του Αϊλιά την επόμενη μέρα.

Τις εκδηλώσεις τίμησε με την παρουσία του ο Βουλευτής Λάρισας κ. Μάξιμος Χαρακόπουλος.