25ο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας:

μια πρωτόγνωρη συμμετοχή & διάκριση.

Το βράδυ της 22ας Μαρτίου έκλεισε το 25ο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που διοργάνωσε η Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων Νομού Καρδίτσας σε συνεργασία με τη Νομαρχία Καρδίτσας, το Δήμο Καρδίτσας και την Τοπική Ένωση Δήμων και Κοινοτήτων. Στο Φεστιβάλ έλαβε μέρος η θεατρική ομάδα του Εξωραϊστικού Συλλόγου Λιβαδίου η οποία στις 15 Μαρτίου παρουσίασε το έργο της Βάσιας Σολωμού - Ξανθάκη ΄΄Ο γάμος΄΄ , σε διασκευή του Κώστα Τσιάνου.  Η επιλογή του έργου, η πολύπλευρη και άρτια παρουσίασή του, οι εντυπωσιακές ερμηνείες, που καθήλωσαν το κοινό σε Λιβάδι και Κατερίνη, εντυπωσίασαν την κριτική επιτροπή του εν λόγω φεστιβάλ χαρίζοντας στη θεατρική ομάδα:

Βραβείο Επιλογής Κειμένου

Βραβείο Μουσικής Επένδυσης, στο Γιώργο Μαρώση.

Επαίνους – Τιμητικές Διακρίσεις:

●Στον Ξενοφώντα Βαρβαρέζο για το ρόλο του πατέρα.

●Στην Κατερίνα Ντάμπου για το ρόλο της Λενάκη.
●Στη Μαρία Καψάλη για το ρόλο της Λενάκη (κορίτσι).
●Στον Δημήτρη Κιτσούλη για το ρόλο του κουρέα.

●Στη χορωδία (συνολικά για την εκτέλεση) (Τάσος Καψάλης, Λευτέρης Μεζίλης, Μάκης Γκατζούνης, Ζήσης Γκουτζαμάνης, Σωτήρης Θεοδωρής, Αντωνία Γκρίζου, Στέλλα Γκούμα, Ελένη Μπέλη).

Ο Δήμαρχος Λιβαδίου

συγχαίρει τη Θεατρική Ομάδα

για τις παραστάσεις που έδωσε στο Λιβάδι, στην Κατερίνη και στην Καρδίτσα

κερδίζοντας βραβεία και διακρίσεις στο 25ο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας

και εύχεται πάντα επιτυχίες.